Шляхи залучення української діаспори до інвестиційного процесу в Україні

  • E. Kovach Бердянський державний педагогічний університет
Ключові слова: структурна перебудова, іноземні інвестиції, інвестиційна активність, іноземний капітал, двостороннє економічне співробітництво

Анотація

В статті окреслено основні можливості залучення української діаспори США до інвестиційних процесів в Україні. Детально аналізуються фінансові, управлінські та технологічні можливості діаспори з точки зору економічних інтересів України, лобіювання представниками діаспори найбільш важливих економічних і політичних рішень у парламентах західних країн та міжнародних організаціях. Окремо автор визначає необхідні кроки, які необхідно здійснити державі походження діаспори з метою залучення капіталу її представників, що може стати можливим після проведення ряду заходів на загальнодержавному рівні. Автор звертає увагу на необхідність вирішення питання про прийняття закону, що надає право на одержання подвійного громадянства тим представникам української діаспори, які здійснюють інвестування, працюють в реальному секторі економіки, займаються бізнесом та благочинністю. Це змінило б їхній політичний статус, надало право безвізового в’їзду в Україну і можливість користування на її території національним режимом цивільних правовідносин. Не менш важливим, на думку автора, є питання про відновлення прав власності етнічних українців на націоналізоване майно. Реалізація вказаних заходів зробила б великий психологічний вплив на українську діаспору і сприяла б у її сфері позитивному ставленню до інвестування капіталу в економіку України. У свою чергу, в законодавчій сфері необхідно підтвердити гарантії приватної власності і створити механізм її правового захисту, забезпечити стабільність правового режиму інвестиційного процесу.

Завантаження

Дані завантаження ще не доступні.

Посилання

Енциклопедія Українознавства / НАН України. Інститут української археографії. – Київ, 1995.

Бай Н. Серед українців Америки. Бібліотека журналу Дніпро. – Київ, 1999. № 2. – С. 15-21.

Гуменюк А. Г. Співробітництво України із діаспорою США // Науковий вісник дипломатичної академії України. – Вип. 13. – 2008. – С. 76-78.

Знаменська М. В. Взаємовідносини громадськості України з діаспорою // Міжнародні зв’язки України: наукові пошуки і знахідки. – 2001. – Вип. 7. – С. 65-80.

Киреев А. Международная экономика. Международная микроэкономика: движение товаров и факторов производства. Учебное пособие для вузов. – 1ч. – М. : Международные отношения. 2005. – 320 с.

Копець Андрій. Міжнародний міграційний рух населення: теорія, аналіз сучасної структури. Київ, 2004. – 285 с.

Зарубіжні українці у сфері бізнесу: Каталог / Автор-упорядник Г. Ф. Новоросюк. – Київ, 2002.

Пасічник В. Виклик сучасної міграції: традиції та нові аспекти дослідження // Міграція та толерантність в Україні / За ред. Ярослава Пилинського. Київ «Стилос», 2007. – 191 с.

Федоренко В. Г., Гойко А. Ф. Інвестознавство. – Київ: МАУП, 2000. – 245 с.

Федоренко С. В. Проблеми залучення іноземних інвестицій і розвиток економіки України // Державний інформаційний бюлетень «Про приватизацію». – 1999. – № 2. – С. 29-34.


Переглядів анотації: 73
Завантажень PDF: 42 Завантажень PDF: 31
Опубліковано
2013-09-03
Як цитувати
Kovach, E. (2013). Шляхи залучення української діаспори до інвестиційного процесу в Україні. Епістемологічні дослідження в філософії, соціальних і політичних науках, 3(23), 94-99. вилучено із https://visnukpfs.dp.ua/index.php/PFS/article/view/540